Személyiségi jogok - információhoz való jog
Szükségesnek látjuk a személyiségi jogok korlátozását bűncselekményt elkövetők esetében.
A közvéleménynek joga van megismerni az országban elkövetett bűncselekmények részleteit, az elkövetők nevét, fényképét, etnikai hovatartozását, szexuális orientációját stb.
Elfogadhatatlan az a gyakorlat hogy pl. a cigány származású bűnelkövetők esetében a kisebbségi önkormányzati szervek és un. "jogvédő" civil szervezetek nyomást gyakorolnak az igazságszolgáltatásra, mintegy kezdettől fogva hátrányos megkülönböztetést prejudikálva. Ez ellen a bűnpártoló megnyilvánulás ellen törvényt kell alkotni.
A sajtótörvény módosítása szükséges annak érdekében, hogy a közérdeklődésre számot tartó hírek események közlésekor az abban érintettek neve és képe megjelenhessen, és ne lehessen ezért személyiségi jogi pert indítani, ezt kizárólag hamis állítások esetében lehessen megtenni.
Törvényalkotásra/módosításra van szükség a közvélemény informálódási jogának garantálására, a közéletre vonatkozóan általában, de különösen a bűncselekmények elkövetői esetén, egyszersmind a hivatalos szervek részére tájékoztatási kötelezettséget kell előírni, szankcionálással.
Például javasoljuk, hogy fel kell tenni a nemi erőszakot illetve pedofil bűncselekményeket elkövetők adatait és képét egy weboldalra, hogy nyomon lehessen őket követni az élet későbbi szakaszaiban (pl. USA, UK).
Bűncselekmények esetében a bírósági peranyagokat ne lehessen titkosítani, államtitokra vagy titkosszolgálati részvételre hivatkozva. A peranyagból kizárólag az államtitokra vonatkozó részt (pl ügynökök nevei) lehessen titkosítani.
Elfogadhatatlan az a gyakorlat, hogy politikusok érintettsége esetén de facto –sokszor de jure- titkosítják a nyomozati és bírósági anyagokat.
Minden, hatályos és már nem hatályos törvényt ingyenesen elérhetővé kell tenni a magyar állampolgárok számára az interneten. (PTK, BTK, önkormányzatok, jogszabályok...)